Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 5 recenzí

Český ráj, Kuks a Babiččino údolí

JIČÍN • PRACHOVSKÉ SKÁLY • HRUBÁ SKÁLA • TROSKY • KOST • DĚTENICE • KUKS • RATIBOŘICE • BABIČČINO ÚDOLÍ

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

- 
- 
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1200
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
1. a 2. osoba na pokoji 3. osoba na přistýlce
termín snídaně snídaně
12.09.2019 - 15.09.2019 4 290,- 3 690,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna (předpokládaný odjezd v 7:30) směrem do starobylého Jičína, Rumcajsova města, které je branou do Českého ráje a Prachovských skal. Procházka centrem města s Valdštejnským zámkem a historickým náměstím s řadou barokních domů. Určitě si nenecháme ujít výstup na známou věž nad Valdickou bránou s krásnými výhledy do okolí. Procházkou se pak vydáme k reprezentativní Valdštejnské lodžii s barokním letohrádkem Albrechta z Valdštejna a parkem s ojedinělými dřevinami. Zajímavá je i expozice Valdštejnských snů, kde se můžeme interaktivním způsobem seznámit se znalostmi astrologie i astronomie v 1. polovině 17. stol. Odpoledne navštívíme erozí vytvořené skalní město Prachovských skal, jedné z nejstarších přírodních rezervací v ČR. 2,5 hodinovou procházkou se vydáme k 7 vyhlídkám, vystoupáme po schodištích vytesaných do skály a protáhneme se úzkými štěrbinami mezi obrovskými balvany velkého prohlídkového okruhu. (Pro fyzicky méně zdatné turisty je možné absolvovat malý okruh, který trvá jen ¾ hodiny a zahrnuje dvě nejznámější vyhlídky.) K večeru odjezd na ubytování do Turnova.

2. den

Po snídani odjedeme do města Sobotka, kde budeme moci navštívit barokní lovecký zámeček Humprecht postavený na kruhovém půdorysu jako napodobenina Galatské věže v Istanbulu. Blízko soboteckého náměstí najdeme Šolcův statek, krásnou ukázku typické architektury českých roubenek. Projdeme se vesnickou památkovou rezervací Vesec u Sobotky s unikátně dochovaným souborem staveb pojizerských roubenek. Okolo poledne odjedeme k hradu Kost, jednomu z nejzachovalejších gotických hradů, který se mohutně vypíná na pískovcovém ostrohu uzavírajícím tři údolí Českého ráje. Po prohlídce hradu přejedeme k zámku Dětenice s možností prohlídky barokního zámku, ale především návštěvy zámeckého pivovaru s prohlídkou dobových interiérů sladovny, bednárny, varny, ledárny i historických sklepů. Je zde možno spatřit ukázku výroby piva z 18. stol. podle původní receptury. Možnost posezení ve Středověké krčmě, která je dnes součástí pivovaru. Zde se přeneseme do opravdového středověku stolováním, obsluhou, oblečením i výběrem jídel a nápojů. Večer návrat na ubytování.

3. den:

Tento den budeme věnovat srdci Českého ráje, jedné z nejkrásnějších přírodních oblastí ČR. Po snídani se vydáme k zámku Hrubá skála, kde se nám otevřou nádherné vyhlídky na celý Český ráj i jeho dominantu Trosky. Uděláme krátkou procházku Hruboskalským skalním městem proslaveným scénami z řady českých pohádek. Poté již přejedeme do centra Českého ráje na hrad Trosky, kterému dominují dvě věže Panna a Baba. Za pěkného počasí je z vyhlídky věže Panna vidět i Prahu, České středohoří či Krkonoše. Vystoupáme na obě věže s krásnými výhledy. Odpoledne přejedeme do vesničky Sněhov a navštívíme zahradu plnou bylinek. Zde absolvujeme prohlídku zahrady s odborným výkladem i ochutnávkou bylinných čajů a určitě neopomeneme ani nakoupit některý ze zdejších voňavých produktů. Po návratu do Turnova se podíváme na náměstí Českého ráje, kde navštívíme i Galerii Granát. Zde nám představí jeden z nejslavnějších produktů této oblasti - český granát. Dozvíme se něco o jeho těžbě a podíváme na broušení i na hotové granátové šperky.

4. den:

Po snídani odjedeme do Kuksu s kdysi rozsáhlým komplexem lázní, zámku a dalších staveb, z nichž je dnes asi nejzajímavější barokní špitál milosrdných bratří s kostelem Nejsvětější Trojice a unikátní barokní lékárnou. Při prohlídce areálu špitálu můžeme navštívit i lapidárium s ojedinělou sbírkou soch symbolizujících alegorie lidských ctností a neřestí od Matyáše Brauna. Odpoledne přejedeme do Ratibořic a navštívíme Babiččino údolí. Vydáme se procházkou kolem Rudrova mlýna k pomníku Babičky s vnoučaty, k Bělidlu i k Viktorčinu splavu na řece Úpě. Po procházce údolím odjezd z Ratibořic a večer příjezd do Brna (předpokládaný příjezd mezi 20. a 21. hodinou).

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 3x ubytování v 3* hotelu
• 3x snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.200 Kč
• předpokládaná částka na vstupy 600 Kč
Slevy:
• 3.osoba na přistýlce - 600 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,6 Strava 9,6 Delegát 9,8 Doprava 9,4

Jana Vojkůvková - Český ráj, Kuks a Babiččino údolí (15.09.2017 - 17.09.2017)
Hodnoceno: 20.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Jana Váňová - Český ráj, Kuks a Babiččino údolí (15.09.2017 - 17.09.2017)
Hodnoceno: 19.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Se zájezdem jsem byla velmi spokojena. Ubytováním počínaje přes skvělou průvodkyni paní Ivu Pelcovou až po pana řidiče. Jana Váňová a připojuje se i kamarádka Roswitha Šlesingerová

Ivanka Kaslová - Český ráj, Kuks a Babiččino údolí (15.09.2017 - 17.09.2017)
Hodnoceno: 19.09.2017

Hotel 8 Strava 8 Delegát 10 Doprava 8

Výborně zvolený termín zájezdu, žádné návaly letních (prázdninových) turistů, super průvodkyně!

Simona Gorčíková - Český ráj, Kuks a Babiččino údolí (15.09.2017 - 17.09.2017)
Hodnoceno: 18.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Krásný zájezd, velmi dobře vybraný hotel s profesionálním a přívětivým personálem, milá a věci znalá paní průvodkyně.

Děkuji.

Dagmar Nesvadbová - Český ráj, Kuks a Babiččino údolí (16.09.2016 - 18.09.2016)
Hodnoceno: 09.10.2016

Hotel 10 Strava 10 Delegát 9 Doprava 9

Dobrý den,
děkujeme za pěkný zájezd. Trasa byla výborná, program se nám také líbil, až na návštěvu pivovaru v Dětenicích, kde přestože jsme byli objednaní, tak k nám přidali dalších asi 25 lidí, takže jsme tam byli nacpaní a tím neslyšeli výklad. Také následující ochutnávka piva proběhla v nedůstojném prostředí mezi popelnicemi. Pokud to srovnáme s vaším zájezdem do Rakouska - Mariazell,kde také proběhla ochutnávka piva v Gamingu, tak naše Dětenice vůbec neobstály.Zdravíme a těšíme se na další zájezdy s vaší kanceláří. Manželé Nesvadbovi z Modřic

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video