Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,6 Výborné 4 recenzí

Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje

SYCHROV • KRÁSNÁ • TANVALD • KOŘENOV • PŘÍCHOVICE • FRÝDLANT • JINDŘICHOVICE POD SMRKEM • LIBVERDA • JEŠTĚD • LIBEREC • JABLONNÉ V PODJEŠTĚDÍ

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 4% ze základní ceny do 28.2.2017, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2017 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 roků na zájezdy s odjezdem do 30.6.2017 a po 1.9.2017 je o 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 1200
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
1. a 2. osoba na pokoji 3. osoba na přistýlce
termín snídaně snídaně
27.07.2018- 29.07.2018 3 290,- 2 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjezd z Brna na zámek Sychrov, prohlídka novogotického zámku známého i z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Nejkrásnější hádanka. Odpoledne odjezd k Jablonci nad Nisou do obce Krásná, kde navštívíme Kittelovo muzeum, které nabízí prohlídku čarodějné knihy, tajemné pracovny a expozici lidového léčitelství, se seznámíme s prací a životem tohoto lékaře a léčitele, který se podle pověstí upsal čertu. Poté se projdeme po naučné stezce, věnované také práci tohoto léčitele. Přejezd do Tanvaldu, kde nastoupíme na horskou ozubnicovou dráhu a krásnou přírodou Jizerských hor pojedeme do zastávky Kořenov. Jedná se o jednu z posledních normálněrozchodných zubaček v Evropě a také o nejstrmější železnicí v Čechách. V Kořenově můžeme navštívit i muzeum této zubačky. Z Kořenova přejedeme do podhorské vesničky Příchovice spojené se jménem největšího Čecha, Járy Cimrmana. Krátkou procházkou dojdeme k rozhledně Maják J.Cimrmana, nejmladší dřevěné rozhledně Jizerských hor. V budově před rozhlednou se nachází Muzeum Cimrmanovy doby, kde je umístěna expozice o Cimrmanovy a značná část exponátů z jeho pozůstalosti, které byly dříve uloženy v depozitářích divadla Járy Cimrmana. Večer odjezd na ubytování.

2. den

Po snídani odjedeme do nejsevernějšího výběžku Liberecka k návštěvě města Frýdlant s městskou památkovou zónou s pseudorenesanční radnicí. Městu dominuje komplex skládající se ze středověkého hradu a renesančního zámku stojící na mohutné čedičové skále nad řekou Smědá. Patří k nejvýznamnějším památkovým celkům v Česku a byl pro turisty zpřístupněn již roku 1801, čímž se stal prvním hradním muzeem ve střední Evropě. Kromě obvyklých sbírek zámeckého nábytku a vybavení je součástí expozice také sbírka zbraní a dýmek a zámecká obrazárna. Nejznámějším majitelem frýdlantského panství byl Albrecht z Valdšttejna. Po návštěvě tohoto nádherného komplexu a odpočinku v centru města se odpoledne vydáme na další putování, při kterém zavítáme do Jindřichovic pod Smrkem. Zde navštívíme Žijící skanzen, kde si uděláme představu o dřívějším životě a uvidíme lidovou architekturu včetně větrného mlýna. Po prohlídce skanzenu přejedeme do lázní Libverda s kolonádou a léčivým pramenem nazvaným Boží voda, klasicistním zámečkem i atraktivní výletní restaurací Obří sud v dřevěné budově ve tvaru sudu o průměru cca 11 m. K večeru návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani odjedeme k dominantě libereckého kraje Ještědu. Visutou lanovkou vyjedeme na vrchol a navštívíme budovu vysílače s horským hotelem a restaurací, která patří k ozdobám české architektury. Po krásných výhledech do okolí se vydáme pěšky zpět na úpatí Ještědu (4,5 km). Možnost sjet i zpět lanovkou. Odsud se přesuneme do Liberce. Projdeme se centrem města s novorenesanční radnicí a odpočneme si po dopolední procházce. Odpoledne pak můžete věnovat pobytu v Centru Babylon (návštěva na 2–3 hodiny) s širokými možnostmi aktivního vyžití – Aquapark, IQpark, Lunapark aj. nebo navštívit město Jablonné v Podještědí s dominikánským klášterem, jedná se o barokní stavbu s hodnotnou poutní bazilikou sv. Vavřince a sv. Zdislavy. Byl založen již ve 13. stol. Zdislavou z Lemberka, svatořečené papežem Janem Pavlem II. v roce 1995. Pod bazilikou se nacházejí katakomby – soustava krypt a chodeb se 3 patry. Dnes je přístupné pouze patro první, ve kterém se nachází i krypta sv. Zdislavy. Odpoledne návrat do Liberce a odjezd do Brna.

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovaným autobusem
• 2× ubytování v hotelu
• 2× snídani
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 1.200 Kč

SLEVY
• 3. osoba na přistýlce -300 Kč

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 9,5 Strava 9 Delegát 9,8 Doprava 10

Libuše Dobiášová - Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje (28.07.2017 - 30.07.2017)
Hodnoceno: 01.09.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

PERFEKTNÍ ZÁJEZD,VÝBORNÝ,OCHOTNÝ PAN ŘIDIČ TIBOR ? MNOHO PĚKNÝCH ZÁŽITKŮ,PĚKNÉ UBYTOVÁNÍ
I JÍDLO.PANÍ IVANKA AUGUSTOVÁ ,JAKO VŽDY,VZORNĚ PŘIPRAVENÁ A JEJÍ PŘÍSTUP A JEDNÁNÍ SKLIENTY NELZE
HODNOTIT JINAK NEŽ 1!!!!!!!!!! LIBUŠE BOBIÁŠOVÁ + EVA MITÁŠOVÁ

Jarmila Skaunicová - Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje (28.07.2017 - 30.07.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 10 Strava 10 Delegát 9 Doprava 10

Josef Ptáček - Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje (28.07.2017 - 30.07.2017)
Hodnoceno: 30.08.2017

Hotel 9 Strava 9 Delegát 10 Doprava 10

Simona Gorčíková - Severní Čechy - známé i neznámé krásy Libereckého kraje (28.07.2017 - 30.07.2017)
Hodnoceno: 29.08.2017

Hotel 9 Strava 7 Delegát 10 Doprava 10
Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video